Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.  Více informací  Rozumím
 1. 12 potravin, kterým by se sportovci měli vyhýbat – 2. část

  12 potravin, kterým by se sportovci měli vyhýbat – 2. část

  V první části jsme představili 6 potravin, kterým byste se měli vyvarovat, pokud to myslíte vážně se zlepšením sportovního výkonu a formováním postavy. Dnes přidáváme další potraviny, které do jídelníčku běžného sportovce nepatří.

  Číst dále
 2. 12 potravin, kterým by se sportovci měli vyhýbat – 1. část

  12 potravin, kterým by se sportovci měli vyhýbat – 1. část

  Sportovci, kterým záleží na jejich výkonu, by během sezóny nikdy nesáhli ani po jedné z těchto potravin. Měli by jste se jim vyhýbat i vy, pokud je vaším cílem zlepšení výkonnosti, postavy nebo se snažíte dělat maximum pro své zdraví.

  Číst dále
 3. Melatonin jako přirozená záchrana

  Melatonin jako přirozená záchrana

  Když se o nějaké látce píše, že je to „zázrak na všechno“, může to někomu a priori připadat podezřelé. Skutečnost je však taková, že melatonin Vás sice nezachrání od všeho zlého, přesto Vám může přinést významné benefity.

  Číst dále
 4. Probiotika - Mikrosvět Vašeho těla

  Probiotika - Mikrosvět Vašeho těla

  Střevní bakterie, probiotika, „přátelské“ symbiotické mikroby. To je jen stručný příklad termínů, které rezonují světem medicíny, farmacie, ale i laickým světem spotřebitelů. Už samotný fakt, že v našich střevech žijí bakterie, které nejsou škodlivé- ba naopak přinášejí jisté benefity, může znít přinejmenším zvláštně.

  Reklamy na různé jogurty a další kvašené nápoje v nás zanechaly neodbytný dojem, že co obsahuje bakterie mléčného kvašení, je nutně zdravé, možná na hranici zázraku samotného. Zároveň je známo, že věci bývají málokdy jednoduché a tak jistá očekávatelná zrada v pravdivosti všech těchto informací o střevních bakteriích, se přímo nabízí.

  Jak to tedy s těmi organismy, které ani nejsou vidět, skutečně je? Pojďme si je představit v několika základních bodech.

   

  Číst dále