JAKUB CENEK

IFBB ATHLETE

Ahoj, jmenuji se Jakub Cenek, a jsem závodník v kategorii Men's Physique. Ke sportu jsem byl veden už od malička. Hrál jsem fotbal, florbal, a občas jsem zašel do posilovny. Od roku 2014 jsem se rozhodl trávit více času v posilovně, zaměřit se na zdravé stravování a pokusit se závodit v kulturistice. Ten rok jsem zkusil i své první závody, které pro mě skončily úspěšně, a namotivovaly mě se připravit na další závody. Na jaře roku 2015 se mi například podařilo vyhrát Mistrovství Moravy a Slezska. Na podzim téhož roku jsem zkusil své první mezinárodní závody Olympia Amateur v Praze, kde jsem se umístil na 9. místě. Dále jsem absolvoval ještě dvě tuzemské pohárové soutěže, kde jsem obsadil 1. a 3. místo. Po tomto úspěchu jsem se rozhodl, že se chci pokusit o nominaci na Mistrovství světa. To se mi podařilo a umístil jsem se na 9. místě. Nadále se budu připravovat na závody, pokoušet se pokořovat své cíle a stanovovat si nové. Člověk by si měl jít za tím co chce, i když to není vždy jednoduché.